1 Listopada zamknięte cmentarze, pustki na ulicy, policja pilnująca porządku.

≗ Dzisiaj mamy 1 listopada czyli tak zwany Dzień Zmarłych. Trzeba jednak przyznać iż wiele osób protestuje przeciwko tej nazwie, ale ja się w nimi nie zgadzam. To nie jest święto tylko katolików a już tym bardziej tylko chrześcijan. Tutaj nie można dzielić społeczeństwa z przyczyn religijnych. Każdy ma prawo wierzyć w to, co chce. Wiara jest sprawą prywatną każdego człowieka i nikt nie powinien się z nią obnosić publicznie.

Ja chcę ten dzień nazywać tak bez względu na to czy to się komuś podoba czy nie. Jak to się mówi wolnoć Tomku w swoim domku. Polska to mój dom. To moja ojczyzna. Jestem Słowianinem i żyję na słowiańskiej ziemi moich przodków. Chociaż mówię dzisiaj jakimś dziwnym językiem wykształconym przez Żydów, Niemców i Ruskich.

“Tylko szum morza i fale na łące wskazują, że lato jeszcze się nie skończyło w sercu trwa i trwa niczym maj.” Jak w tytule “niczym istne szaleństwo.

▲ Gdy kolor nieba niknie w mrokach ludzkiej niewiedzy.

  • Z mego powołania, czas zaniechania.
  • Sama słodycz walką pisana o styl bycia.
  • Ziemia, której nikt nie chce znać jest tu.
  • Niby to samo a jednak co innego.

▲ Gdzie mój język tam mój świat.


*Listopadowy miesięcznik*.

♠ Moje własne miejsce w sieci poza obrębem rzeczywistości. Tutaj piszę i komentuję. A ty czytaj uważnie i ucz się pilnie przez całe ranki. A może nie zostaniesz wybielony.

Może będą z ciebie ludzie. Jak nie to się wkurzę. Czytaj teraz o tym, co myślę? Słowa wyjęte z gardła powoli suną w kierunku uszu rozmówcy. za chwilę dowie się czegoś wyjątkowego.

Przeszli do salonu igraszek, na środku którego stała fontanna bijąc zabarwioną na kolor jasnoróżowy i roznoszącą woń fiołków wodą z okolicznych źródeł. Tam siadłszy w niszach wysłanych sprowadzonym z Chin jedwabiem, poczęli się ochładzać. Przez chwilę panowało milczenie. Winitjus patrzył czas jakiś w zamyśleniu na brązowego fałna, który przegiąwszy sobie przez ramię nimfę szukał chciwie ustami jej ust, po czym szlag go trafił.

Ale w poczekalni uwaga Winitjusa zwróciła się na co innego, mianowicie na cudne niewolnice, które czekały tam na kąpiących się mężczyzn. Dwie z nich a były to Murzynki, podobne do wspaniałych posągów z hebanu, poczęły maścić ich ciała delikatnymi woniami Arabii, inne, biegłe w czesaniu Frygijki, trzymały w rękach, miękkich i giętkich jak węże, polerowane stalowe zwierciadła i grzebienie, dwie zaś, wprost do bóstw podobne greckie dziewczyny z Kos, czekały jako garderobiane, aż przyjdzie chwila posągowego układania fałd na togach panów.

∆ Wszystkie córy tego świata.

♣ Autor wpisu:
Człowiek Nijaki.

♣ Data publikacji:
Nieobliczalna w szczególe.

♣ Kategoria nadrzędna:
Wiedza Wieczysta.

♣ Pochodzenie:
Czarna Dziura.


 

Było to dawno, bardzo dawno temu. Nikt nie pamięta kim był kronikarz, który z piórem i kałamarzem chodził od domu do domu i zadawał gospodarzom pytania na wszelakie tematy. Chłopi uważali, że jest nazbyt dociekliwy, ale on nigdy nie dawał za wygraną. Choćby nie wiem jak się wżdziergali on i tak dowiadywał się wszystkiego.

Tego dnia pogoda nie dopisywała. Była lekka mżawka a wiatr z północy potęgował odczucie chłodu. Kilku chłopów ze wsi wypiwszy cały gąsior domowego wina sporządzonego przez gospodynię z czerwonych porzeczek kiwało się na boki obok dorodnej lipy. Istniała legenda, że posaził ją nie byle kto, bo sam podkomorzy Piotr Świnka. Znany i lubiany bywał we wsi w drodze do Krakowa.

Ponoć wpadła mu w oko Madzia od młynarza. Jednak, to tylko plotki niczym nie potwierdzone. Czas upływał leniwie i gdy tylko w kościele usłyszeć było dzwony na popołudniową mszę wszyscy udali się do pobliskiego kościółka. Wszyscy za wyjątkiem syna drwala imieniem Bonifacy. Jednak to już historia na inne opowiadanie.

● ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ●

W przededniu odkupienia.

W polityce źle się dzieje, ludzie cierpią swoje cele.

Nagrywają nas jak chcą, nie ma różnic nad pychą.

W Tobie grzęzną nasze łaski, odkupienia i na wrzaski.

Bo się stanie kiedyć cud, w uszach zbieli się mi miód.

A nad wami politykami ludzie stoją z kamieniami.

Walcie do nas z wielkiej rury, zabłysnęły by się chmury.

Już się patrzy na was wróg, czekaj bracie go u wrót.

Nie posypią sie nagany, wy jesteście własne pany.

Rankiem wyleczę kac, ale tam nie będzie was.

● ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ●

To tylko sport i gra.

💓 Jarzębina czerwona: Owoce jarzębiny zawierają m.in. kwasy organiczne, garbniki, beta-karoten, witaminę C, sacharozę i glukozę. Można z nich przyrządzić herbatki, konfitury, marmolady, dżemy. Warto trzymać jej zapasy w domu. Szybko postawi nas na nogi, gdy idzie przeziębienie.

💗 A pod koniec dnia pyszna kawa z naszych żołędzi

Świecie nasz szukajmy przyjaciół, bo warto ich mieć. W trudnych czasach będą nam potrzebni, by przetrwać. Nie narzekać tylko starać się. Dla szpiega miłość wypisana na twarzy. Gdy miłość nadchodzi czujemy wszyscy słodycz na ustach.

Nie masz szans, aby przejść obojętnie obok tego, co było. To wszystko skupione na tobie odzwierciedla stan planety, na której przyszło nam wszystkim żyć. No właśnie. Żyć, ale po co? A może dlaczego? Jesteśmy akurat tutaj i teraz chociaż każdy z nas nie zna odpowiedzi na banalnie proste pytania o własną egzystencję.


≪ ♥ ◙ ♥ ≫

Zawsze pod Niebo.

Dobra sprawa.


Wykryty przez tajemnicze istoty obiekt jest mniejszy od Ziemi i posiada masę mniej więcej trzech mas Marsa. Znajduje się ona kilkanaście tysięcy lat świetlnych od Słońca. Prawdopodobnie jest to samotna planeta. Do tej pory nikt na niej nie wylądował, ale jak donosi NASA Amerykanie szykują się do lotu na ten tajemniczy nowoodkryty obiekt kosmiczny.

Autorzy odkrycia zwracają uwagę, że rzadko są w stanie bezpośrednio obserwować światło od planet pozasłonecznych. Większość z nich została odkryta w wyniku obserwacji pośrednich – efektów wpływu planet na ich macierzyste gwiazdy. – Planety swobodne prawie w ogóle nie emitują światła i – z definicji – nie krążą wokół żadnej gwiazdy. Ich wykrycie za pomocą klasycznych metod jest więc praktycznie niemożliwe – zauważają astronomowie.

Jednak nawet w ciemneij przestrzeni jest coś, co zdaje się być widoczne. Nic nie może się ukryć w ogromnym kosmosie. Musimy zobaczyć wszystko, co tylko się da, aby być mądrzejsi. Tylko od kogo? No, właśnie trzeba się nad tym głębiej zastanowić.

„O wszystkich, którzy pisali czy też pisać będą o czymś z tej dziedziny i twierdzą, że dzięki temu, co usłyszeli ode mnie bądź od innych (…) obeznani są z tym, co stanowi przedmiot najpoważniejszych moich rozważań, tyle mam do powiedzenia, nie jest, zdaniem moim, możliwe, aby rozumieli się na tym choć trochę.

Nie ma też żadnej mojej rozprawy omawiającej te zagadnienia i z pewnością nigdy nie będzie.

Nie są to bowiem rzeczy dające się ująć w słowa, tak jak wiadomości z zakresu innych nauk, ale z długotrwałego obcowania z przedmiotem, na mocy zżycia się z nim, nagle jakby pod wpływem przebiegającej iskry, zapala się w duszy światło i płonie odtąd samo siebie podsycając.”

Platon List VII.

↢ ↢ ↢ ↢ ↢ ↢ ↢ ↢ ↢ ≗ ↣ ↣ ↣ ↣ ↣ ↣ ↣ ↣ ↣

Dla rozumu miał kult. „Ty masz rację, ja mam rację, on ma rację — wszyscy jesteśmy równie mądrzy, tylko jeden ma siłę i jest coś wart, a drugi jej nie ma i jest mniej wart. Wszystko jest płynne. Prawda nie ma określonych granic”.

Platon “Uczta – o Sokratesie”

Linia [łacina]

Dawna jednostka miary długości stosowana w różnych systemach, w Królestwie Polskim (1819–49) linia nowopolska = 1/288 łokcia nowopolskiego = 1/12 cala = 2 mm; w krajach anglosaskich 1 line = 0,1 inch (cala) = 2,54 mm. Tylko licho wie dlaczego wszystko piszemy w jednej linii.

Anglosasi, łączne określenie ludów germańskich, które V–VI w. zajęły większość ziem byłej rzymskiej Brytanii a także społeczeństwa wykształconego w wyniku tego podboju. Analiza DNA ujawniła, że Anglosasi byli bardzo podobni do współczesnych Duńczyków, na co wskazuje lokalizacja pierwszych osad Anglów i Sasów.

Skorpiony.

Skorpion X-1 (Sco X-1), najsilniejsze znane punktowe źródło promieniowania rentgenowskiego, położone w gwiazdozbiorze Skorpiona. Stanowi układ podwójny (jeden ze składników jest gwiazdą neutronową), odległy od Układu Słonecznego o ok. 1600 lat świetlnych.

Skorpiony, Scorpionida, Scorpiones, Scorpionidea, rząd pierwotnych, na ogół dużych pajęczaków występujących gł. w obszarach zwrotnikowych i podzwrotnikowych. Około 2 tysięcy gatunków. Ciało wydłużone, dłgości do 18 cm, o wyraźnej segmentacji.

● ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ↔ ●

KONIEC WPISU.


Wygadani przed czasem bez powrotu do przyszłości.

Podłamani Troską Czytamy.

Z Blogiem Kochani.
Niech was Blog prowadzi.

Ania

(Wizyt 33 razy, 3 wizyt dzisiaj, 169 wszystkich razem.)